Naučte se sebou zacházet tak, jak jste vždycky toužili, aby zacházeli s vámi

Terapeut Jan Zahradník Havelka

Považuji se za duchovně zaměřeného, introvertního intelektuála s kladným vztahem k životu. Je mi 68 roků, měřím 188 cm, vážím 85 kg a jsem čistotný :-). Původním povoláním jsem programátor, spisovatel počítačových příruček a webmaster.

Jan Zahradník Havelka, říjen 2018

Spirituální životopis

Po celý svůj život jsem urputně hledal pravdu. Svět mi odmalička připadal jako mučírna a já se z toho trápení snažil najít cestu ven.

Od osmnácti let jsem byl jogínem, žákem Dr. Eduarda Tomáše, pod jehož osobním vedením jsem se dvacet let marně snažil promeditovat do samádhi. Po dlouhém a marném úsilí jsem to za nesnesitelných pocitů viny z vlastního duchovního selhání vzdal.

Po odchodu od Tomášů jsem absolvoval řadu terapií a seminářů duchovního a osobního rozvoje:

  • kurzy kreativity u Lídy Chrášťanské
  • semináře Patricie Anzari v Liblicích
  • výcviky asertivity s Lali Belešem a Janem Jílkem
  • semináře Modré Alfy s Petrem Velechovským
  • esoterní léčení s Ludgerem Schollem
  • semináře Přechod Bránou s Petrem Šimkovičem (Robert A. Monroe, Hemi-Sync)
  • rodinné konstelace s Janem Bílým
  • zasvěcení reiki, kineziologie
  • řada manažerských výcviků v rámci IT firmy...

Posledních čtyřicet let jsem toužil stát se psychoterapeutem. Hned po revoluci jsem se účastnil rozjezdu Skálovy Pražské psychoterapeutické fakulty, na které jsem absolvoval tři ročníky převážně teoretické výuky. Poté jsem absolvoval čtyři roky klasické psychoanalýzy v roli klienta, protože jsem potřeboval opět poctivě začít sám u sebe. Od roku 1996 jsem byl mnoho let ve výcviku Hlubinné abreaktivní psychoterapie u Andreje Dragomireckého a Míly Lukášové, s nimiž jsem absolvoval několik desítek intenzivních výcvikových seminářů všech stupňů. Nedávno jsem si přidal výcvik NLP u Květy Kolouchové.

Po nekonečných desetiletích marného hledání pravdy a vlastní spirituální parkety jsem se psychicky i duchovně zhroutil a skončil v péči obvodního psychiatra na antidepresivech. Osud se mi za mé hledání odvděčil naprostým debaklem. Definitivně se potvrdilo, že žádná z existujících duchovních nauk ani terapií mi nedokázala pomoci.

V nouzi nejvyšší, v hluboké temné noci duše, jsem začal vyvíjet své vlastní spirituální a terapeutické nástroje, s jejichž pomocí jsem začal sám sebe dávat do pořádku. Záhy se ukázalo, že na druhé lidi fungují tyto nástroje často podstatně efektivněji než na mne.

Cesta tam i zpět

Podobně jako Hospodin vodil národ izraelský při hledání země zaslíbené čtyřicet let po poušti Sinajské i mě vodil Vesmír při mém hledání pravdy čtyřicet let po poušti duchovní. Teď s odstupem, vidím právě v tom svoji nejdůležitější terapeutickou kvalifikaci. Ze stejné pouště teď za mnou přicházejí moji klienti a mají ke mně důvěru, protože já znám cestu tam i zpět.

Vesmír mi začal potichu předávat klíče ke spoustě cenných poznatků, zejména o důležitosti vnitřního dítěte pro duševní zdraví a způsobech jeho léčení. Většina klíčů je úplně nová, ještě nikdy jsem je u nikoho jiného neviděl, ani jsem o nich dosud nic nečetl, o to více si jich považuji. Se svojí zkušeností z pouště a s novými klíči od Vesmíru jsem schopen dělat mnohem efektivnější terapii vnitřního dítěte, než jakou jsem kdykoliv předtím zažil sám na sobě.

Je to totiž jediná terapie na světě, která nakonec dokázala pomoci i mně. A já teď každý den s velkým zadostiučiněním zjišťuji, že dokáže ještě efektivněji pomoci snad úplně každému, kdo o to opravdu stojí.

Terapeut na Sinajské poušti (2005)

Viz též článek Jak jsem se stal spirituálním terapeutem.

Cesta z deprese - video spolu s Petrem Velechovským:

Zkušenosti klientů aneb
ověřitelné výsledky:

» Zkušenosti dalších klientů

Napsali o terapii:

„Poznala jsem zblízka několik Honzových klientek a mohu dosvědčit, že Honza odvádí velmi dobrou práci. Jeho terapii rozhodně doporučuji.“
Míla Lukášová, terapeutka

„Honzova terapie i reakce klientů na mě dělají velmi dobrý dojem. Líbí se mi i pokora, s jakou Honza píše o své práci. Znám Honzu řadu let a jeho terapii doporučuji.“
Petr Velechovský, Modrá alfa