Naučte se sebou zacházet tak, jak jste vždycky toužili, aby zacházeli s vámi

Individuální výcvik rituálu přijetí, konzultace

Rituál přijetí a denní úklid jsou absolutně nejúčinnější nástroje k léčbě deprese ze všech, které jsem kdy poznal. Jejich terapeutické účinky se naplno rozvinou zejména při pravidelném dlouhodobém praktikování. Dobře nacvičený rituál se během několika měsíců může stát mentálním antidepresivem tak mocným, že umožní bezpečné vysazení chemických antidepresiv. Touto cestou jsem dokázal vysadit antidepresiva já sám a později i mnoho desítek mých klientů v terapii. Kromě toho je rituál přijetí i nedocenitelnou pomůckou na duchovní cestě.

Pro koho?

Pro ty z vás, kteří to se svojí cestou z deprese myslíte vážně, nabízím individuální výcvik rituálu přijetí a denního úklidu, ve kterém vám pomohu vyladit vaše provedení rituálu na plnou účinnost.

Uvažujete-li o terapii, můžete Výcvik rituálu přijetí využít jako přijímačky - možnost nezávazně si vyzkoušet, jak se se mnou cítíte (a já si vyzkouším, jak se s vámi pracuje :-).

Na výcviku s vámi důkladně projdu následující kroky:

  • supervizi konkrétního provádění rituálu přijetí a denního úklidu
  • koučing k vyladění výkonu rituálů naplno
  • nakalibrování co nejobjektivnějšího měření rituálů
  • tandemový let nad 100 % (pokud se během výcviku dostanete na stovku)
  • metodická pomoc v integraci rituálů do denního života
  • diskuse nejen k rituálu, ale i k případným dalším otázkám k cestě z deprese

Za jakých podmínek?

  • Předplatné 3000 Kč prosím uhraďte předem, viz Kontakt. Pro současné i minulé klienty mojí terapie jakož i pro absloventy minulých výcviků rituálu platí zvýhodněná cena 2000 Kč.
  • Zároveň mi o tom napište i do mailu () a pošlete mi na vás telefon. Já vám zavolám, abychom dohodli individuální termín.
  • Je velmi doporučeno rituál přijetí už umět předem jako když bičem mrská (text zpaměti a bezchybně, gesta bez přemýšlení) a nějakou dobu ho už pravidelně praktikovat, včetně denního úklidu. Za tím účelem vám po přihlášení pošlu domácí úkoly pro důkladnou přípravu.
  • Musíte být ochotni předvádět svoje rituály přede mnou :-).

Za stejných podmínek nabízím i standardní individuální konzultaci.

Kde?

V terapeutovně, viz Kontakt.

terapeutovna

Storno podmínky

Za neúčast omluvenou alespoň 24 hodin předem se poskytuje náhradní (následující) termín, nebo vrácení 50 % kurzovného.

  

Výcvik rituálu přijetí je možno absolvovat i u Hany Borovské v Brně.

  

Reference:

Videa pana Zahradníka Havelky jsem objevila na základě nějaké internetové diskuze před pár měsíci. Nebylo mi v té době vůbec dobře a po lepších i horších zkušenostech s psychology, psychiatry, motivačními knihami a různými způsoby samoléčby to byl takový zvláštní pocit. Bylo to tak jiné! Jako by mi tu pomoc Vesmír poslal, když jsem ji opravdu potřebovala a snad o ni i prosila.

Po shlédnutí asi poloviny videí jsme se sešli u pana terapeuta na "večeři s terapeutem". Nadchlo mne, že platba je věnována na výcvik vodících psů, na což jsme s mojí ženou moc rády přispěly.

Při té příležitosti jsme probrali možnosti terapie a domluvili se pro začátek na individuálním výcviku rituálu přijetí. Také jsme byly podrobeny ukázce “brutálního” vedení terapie, kdy z vás pan Zahradník Havelka vytáhne odpovědi, které ani nevíte, že tam někde jsou. Dostaly jsme tedy seznam úkolů a tři týdny na to, abychom rituál drilovaly. Během této doby to šlo někdy líp, někdy hůř, tak mezi 40% až 80%, asi dvakrát na 100%.

Dnes jsme absolvovaly výcvik a překvapivě to šlo daleko lépe, než jsme si představovaly. Přijely jsme zrovna v nedobrém psychickém stavu, z čehož měl pan terapeut radost, protože ho to takto baví víc, a my jsme na sobě více pocítily ten kontrast před a po tom, co jsme přijaly nepřijatelné. Popsala bych to jako velikou úlevu, že už nemusíme bojovat s tím, jak to prostě je. Víme, že je to jen začátek cesty k trvalému stavu, ale je to velmi osvobozující.

Samy bychom se doma tak nenamotivovaly k zahrání tak velkolepého divadelního představení. A je to opravdu v těch gestech, mimice, tónu hlasu, dramatických pauzách, které pod vedením pana terapeuta vypilujete k dokonalosti. Výsledný pocit přijetí VŠEHO pak cítíte pravdivěji, opravdu na 100%.

Děkujeme!

Lenka Žižková a Bety Martini, 11.6.2023  
zizkovaleni@seznam.cz   

  

Několik let mám v sobě otázky ohledně smyslu života a nějaké hlubší podstaty, které doprovázejí stavy úzkosti, odmítání a smutku.

Videa pana Havelky na YouTube jsem poprvé našla cca před třemi lety a zaujalo mě, jak moc se mnou rezonují. Všechna videa jsem si postupně přehrávala a vždycky jsem se k nim vracela, když jsem se necítila dobře. Až letos v dubnu jsem se rozhodla, že pana Havelku oslovím a přihlásila jsem se přes jeho stránky na večerní povídání o terapii. Po e-mailu jsme se nakonec dohodli, že se setkáme „jen tak“, jelikož pan Havelka krátce před tím uveřejnil video „Hledám blízké bytosti se stejné galaxie“. Tak jsem si řekla proč ne, jelikož jsem cítila, že budeme na stejné vlně. První setkání trvalo skoro tři hodiny, kdy jsme si povídali o sobě a dohodli jsme se, že půjdu do terapie.

Od pana Havelky jsem si nakonec nechala poradit a jako první terapeutické sezeni jsme udělali výcvik rituálu přijetí. Dostala jsem předem domácí úkoly pro přípravu a dělala rituál přijetí dvakrát denně. Už to pro mě bylo posun k lepšímu. Ale výcvik rituálu přijetí a denního úklidu u pana Havelky byl skvělej! Stovku jsem udělala na potřetí a překvapilo mě, jak lehce to šlo. Pan Havelka je empatickej, laskavej člověk, se kterým to fakt šlo parádně. S rituálem přijetí a denním úklidem budu dále pokračovat doma a strašně moc se těším na terapii. Děkuji a ještě jednou dekuji za Vás, pane Havelko.

Kateřína Pertlová, 8.5.2023  
katka.pertlova@seznam.cz   

  

Rituál přijetí jsem trénovala nejdříve sama, ale bez vedení pana Havelky jsem se dostala jen na 40 procent. Ve výcviku mi pak pan Havelka vysvětlil všechny důležité detaily, zacílil se mnou na přesné pojmenování odporu a já letěla rychle na 100 procent.

Myslím, že rituál přijetí je nástroj, který tu na duchovní terapeutické scéně vyloženě chyběl a to velmi citelně. Problémy se mohou jen těžko řešit, pokud jsou odmítané.

Oceňuji srozumitelnost, odbornost a pevné a laskavé vedení. Budu pokračovat s panem Havelkou do terapie vnitřního dítěte a po delší době zase cítím naději a světlo na konci tunelu.

Adelína Růžičková, 15.5.2022  
adelinar@seznam.cz  

  

Dobrý den, pane Zahradníku, děkuji za „Výcvik rituálu přijetí“.

Dal mi to rozhodně to, co jsem nečekala. Věděla jsem, že to bude náročné, proto jste mě předem odrazoval. Chápu, ze chcete pracovat jen s lidmi, kteří mají maximální vůli chtít na sobě pracovat a to já chci.

Brala jsem výcvik jako výzvu. Nejprve jsem mohla pozorovat kolegy při jejich posunu a to mi dodalo odvahu a chuť být lepší. Vypadalo to celkem jednoduše, dokud jsem nepřišla na řadu já sama. Máte opravdu dar lidi zmáčknout a získat maximum z nich samotných. Já jsem byla překvapena, ze moje potlačená bytost vyšla ze svého úkrytu a měla hlavní slovo, čehož výsledkem byl nakonec rituál přijetí udělaný opravdu na 100 %.

Velmi mi sedí Váš dril a systém práce s lidmi. Není náhoda, ze jsem Vás našla a moc rada bych pod Vašim vedením měla možnost dal pokračovat. Ještě jednou děkuji, ze jste to se mnou nevzdal a musím uznat, ze teď se i mně samotné ulevilo a pracuje se mi lépe u dáma na sobě. Děkuji za to, ze děláte svoji práci na 150% a pomáháte nám na té naši cestě stát se tím, kým chceme a oporostit se od věci, které nás zbytečně snižují. Slova mají moc a energii a není to jen nějaký výcvik, je to mocná zbraň a velký dar, jak zacházet se sebou, situacemi v životě a navázat spojení s nejvyšší silou.

Šárka Váchalová, 31.3.2022  
sarka.vachalova@email.cz  

  

Nedávno jsem prožil dosti hluboký propad své letové hladiny, který značně snížil a oslabil moji schopnost přijímat. Cítil jsem v sobě spoustu odporu a nepřijetí, bylo mi opravdu zle, cítil jsem jak ve mě narůstá marnost, strach a hněv. Právě to bylo důvodem, proč jsem se rozhodl znovu využít možnosti přihlásit se na další výcvik rituálu přijetí u pana Havelky. Konstelace s vnitřními složkami, zdokonalení techniky denního úklidu, odborné vedení pana Havelky při provádění rituálu přijetí - to vše mi opět velmi pomohlo uvědomit si, že dlouhodobě je rozvíjení schopnosti přijímat skutečně velmi užitečné, použitelné a může pomoci značně zlepšit můj postoj k mému prožívání. Celý výcvik byl opět užitečně a zároveň krásně strávený čas. Povznášející a uvolňující.

Děkuji pane Havelko, za možnost účastnit se u Vás znovu výcviku rituálu přijetí, děkuji za Vaše videa, za Váš podporující a hluboce lidský přístup.

Jakub Kaksa, 13.2.2021  
jakub.kaksa@seznam.cz  

  

Rituál přijetí mě nejdříve oslovil svým textem. Když jsem se nad ním opakovaně zamýšlela, shledala jsem, že obsahuje pro mě podstatné komponenty - čas, prostor, vděk, lásku, přijetí a pokoru. Když jsem si ho poprvé řekla nahlas, jeho slova na mě silně emocionálně zapůsobila. Cítila jsem v nich velkou sílu. Od té doby uplynula spousta času, ve kterém jsem se jej naučila zpaměti, našla doma místo určené k jeho nacvičování a po značném úsilí se jej i naučila měřit a zaznamenávat si to. Jelikož jsem perfekcionistka, rozhodla jsem se, že se zúčastním Výcviku rituálu, abych případné nedokonalosti mohla konzultovat přímo s jeho tvůrcem.

Epidemiologická situace na jaře, letní prázdniny a další vlna zákazů na podzim zapříčinila, že jsem se do Radotína dostala až v prosinci. Na druhou stranu omezení a všudypřítomné pochybnosti a obavy o zdraví zapříčinily, že jsem se přihlásila jediná a měla tak luxusní tři hodiny času pana Havelky, určeného pro skupinový seminář, jen sama pro sebe. Moc jsem si je užila. Ačkoliv jsem do té doby rituál mnohokrát řekla nahlas a dokonce i před druhými lidmi, poprvé v terapeutovně jsem byla nervózní a nejistá. Pan Havelka velmi bazíruje na přesnosti textu i přednesu, což mě zaskočilo. Rituálem, který nazývá Denní úklid mi pomohl přijmout nejistotu a podruhé už byl Rituál přijetí na 100%. Čas, který jsem měla navíc oproti účastníkům skupinového semináře jsme využili kromě povídání i k postavení konstelace mezi mými oportunistickými vnitřními postavami, Lenochem a Kritikem. Rozhodně se tím posílila moje vnitřní motivace dělat Rituál přijetí pravidelně a do své rutiny zahrnout i Denní úklid, který jsem dosud nevyužívala.

Nejsem kompetentní k recenzi Výcviku rituálu jako skupinové práce, ale mně osobně se dostalo plné pozornosti, podpory, pochvaly a povzbuzení. Každému zájemci doporučuji věnovat nějaký čas přípravě (videoblog, samostatný nácvik), protože se znalostí terminologie, kterou pan Havelka používá, ale hlavně s předem dobře nadrilovaným rituálem je účast na semináři opravdu efektivně stráveným časem.

Kateřina, prosinec 2020  
kaca.zbu@seznam.cz  

  

Videa pana Havelky sleduji již dva roky. Témata, o kterých v těchto videích pan Havelka hovoří, mi jsou věcně velmi blízká a v těžkých chvílích mi vždy opravdu značně pomáhají dosáhnout alespoň částečné duševní rovnováhy.

Před několika měsíci jsem pak začal praktikovat rituál přijetí. Přestože jsem se snažil rituál provádět přesně podle metodických pokynů, tak jak jsou uváděny ve videu č.2 Ukázka rituálu přijetí, nebyl jsem si zcela jistý, zda ho provádím správně a hlavně, zda jsem schopen rituál správně měřit (což je dle pokynů z videí jeden z vůbec nejdůležitějších ukazatelů). Nevěřil jsem tomu, že by rituál mohl opravdu fungovat, ale přesto jsem se pokusil pravidelně ho trénovat (nedařilo se mi to vždy, některé dny jsem vynechal) a vést si výkaz o alespoň nějakém měření rituálu.

S přihlášením do výcviku jsem dlouho jsem váhal (jednak cena, jednak nedůvěra v sebe sama, zda dokážu rituál správně provést přímo před panem Havelkou a ostatními účastníky). Už při samotném příchodu do bytu pana Havelky jsem se ale cítil velice pohodlně a uvolněně. Krásný interiér, hezké obrazy a rostliny - to vše vyvolávalo velmi příjemnou atmosféru. Po úvodním povídaní na téma proč jsem se do výcviku přihlásil a co od něj očekávám, jsem byl vyzván, abych poklekl před hořící svíčku a udělal rituál přijetí, tak, jak jsem jej natrénoval. Pod odborným vedením pana Havelky se mi nakonec podařilo dostat se v rituálu až na 100% přijetí. Vůbec bych nevěřil, že je možné dostat se na tak vysokou úroveň během jednoho večera. Avšak díky vedení pana Havelky a díky celkově neobyčejně podmanivé atmosféře celého okamžiku, se vše povedlo.

Pokud tedy pochybujete nebo nevěříte, že to celé má nějaký smysl, ale zároveň v sobě cítíte, že to skutečně chcete zkusit, pak tento výcvik mohu opravdu doporučit. Odnesl jsem si příjemný pocit, byl jsem sám na sebe hrdý, že jsem dokázal přemoct svoje obavy, svoji nedůvěru a své pochybnosti a ve spolupráci s panem Havelkou zažít skutečně zajímavý večer plný intenzivních prožitků a užitečně stráveného času. Ale to vůbec nejdůležitější je, že se díky tomuto výcviku máte šanci opravdu naučit rituál přijetí - velmi mocný nástroj pro zvládání a přijetí každodenního života.

Jakub Kaksa, 16.09.2020  
jakub.kaksa@seznam.cz  

  

Před týdnem jsem se zúčastnil nácviku rituálu přijetí u pana Havelky. A musím uznat, že to bylo pro mě neskutečně náročné, ale stejně tak velmi poučné.

Celá má deprese není rozhodně žádná náhoda, pevné základy pro ni byly u mne založeny v mém dětství. Již asi 20 let trpím hrozným strachem a hrůzou a depresí a celou tu dobu musím brát antidepresiva, bez kterých byl nebyl schopen přežít ani jeden den... a já hlupák stále trpím nadějí, že "jednoho krásného dne se probudím a budu zase zdravý a šťastný..." A navíc ještě přede všema lidma, i sám před sebou, hraju trapné divadlo, že nemám žádné psychické problémy a že jsem naprosto v pořádku - vlastně lžu sám sobě i všem ostatním lidem.

Při samotném nácviku mi pan Havelka vysvětloval, že doposud jsem můj strašný strach a hrůzu přijímal úplně nesprávným způsobem - bál jsem se tomu mému strachu podívat přímo do očí. Ano, stále jsem jej měl v zádech a utíkal jsem před ním jak to šlo, utíkal pryč, zakrýval si vlastní oči a schovával se před ním, stejně tak jako celý můj dosavadní život. Takže moje naděje, že deprese ze mne "zmizí a odejde", se ukázala naprostá hloupost a pitomost a největší můj omyl. (Trochu podobně je to popsáno i ve videu 9. Rašplování ega depresí.)

Nakonec, pod laskavým ale drsným a neústupným vedením pana Havelky, jsem sám sebe poprvé v životě "násilně otočil doslova o 180°" a podíval jsem se na tu hrůzu s děs a můj strach přímo - zepředu, a takto jsem jej přijímal. Čili konkrétně s láskou a vděčností přijímám, že napravo ode mne je hrůza a strach, nalevo, všude..., že v minulosti byla deprese, v přítomnosti je deprese a vždycky i v budoucnu mne bude sžírat strašný strach a deprese... a propouštím poslední mou radost a s láskou a hýčkám depresi v přítomnosti a s vděčností vítám další a ještě horší hrůzu a strach a deprese, které chtějí do mého života vstoupit. Bylo to naprosté zahození veškeré naděje, což ale bylo opravdu nezbytné. Z toho mi začalo být do pláče, a byly to slzy dojetí, překvapení a radosti, protože něco takového jsem v mém dosavadním životě zatím nikdy nedokázal...

Ano, teprve poté začalo mé provádění rituálu přijetí být přínosem, vůbec poprvé v životě.

Martin Petr, únor 2020  
martin1petr@centrum.cz  

Poznámka terapeutova: Když tohle pan Petr přede mnou poprvé v životě dokázal, začal vypadat jako chlap.

  

  

Dobrý den, pane Havelko,

výcvik rituálu přijetí byl pro mě velkým přínosem. Dokážete se velmi dobře naladit na člověka a přesně vystihnout daný problém. Jsem velmi ráda, že jsem se výcviku zúčastnila. Byla tam i moc dobrá atmosféra.

Moc Vám děkuji.

Andrea, prosinec 2019  
a.kloubkova@seznam.cz  

  

Dne 15. řijna jsem se po delším odhodlávání zúčastnila výcviku rituálu přijetí. Výcviku samotnému předcházely jasné instrukce od pana Havelky, které člověka vybudí k dokonalé přípravě. Největší kus práce je potřeba udělat doma drilem a záměrem dostat se na 100% (příprava na maturitu). Předvedení rituálu pro mě bylo něco jako moje osobní maturita. Užila jsem si ho, a s láskou a vděčností přijala všechny korekce a úpravy.

Velmi mě bavilo i pozorování rituálů ostatních účastníků, toho, jak pan Havelka navigoval, jak se zvyšovala procenta a jak všichni postupně ´rozkvétali´. Způsob, jakým pan Havelka komunikuje a navádí, mi velmi imponuje. Zvláštní kombinace drsnosti a laskavosti... bez omáčky :)

S postupem večera se zvyšoval i pocit jednoty a napojení, tlumené světlo a vycházející poúplňkový měsíc nad oltářem tu atmosféru ještě doladily. Rituál přijetí se stal součástí mého dne a ´bublám´ si v přijetí. Děkuji a vřele výcvik doporučuji.

Ing. Hana Žemličková, říjen 2019  
zemlickova.hana gmail.com  

Poznámka terapeutova: Několik dnů po té zvládla tato šikovná holka samostatně rozchodit základy létání podle videa, viz její komentář pod videem Základy létání. Pro všechny: Dobře nadrilované přijetí je základ, na kterém můžete stavět.

  

  

Udělat už konečně skutečný krok kupředu (nejen si teoretizovat doma u youtube), utříbit si dojmy, umět lépe číst své emoce, vypilovat techniku přijímání života takového, jaký je… to byly hnací síly, které mě motivovaly k přihlášení se na výcvik rituálu přijetí.

Pan Havelka je profesionál, vycítí přesně, kde vás bota tlačí, postupně najde a ukáže směr cesty, vybudí vaši vnitřní motivaci a kousek cesty po rozpálené zemi ve vašem labyrintu vás osobně doprovází. Je to úžasný proces.

Upřímně děkuji panu Havelkovi za povzbuzující a motivační vedení během rituálu přijetí i střelmého rituálu (a následně i během tandemového letu). Po tom, co jsem se vůbec poprvé v rituálu dostala na 100% přijetí všeho (zejména přijetí sebe samé a mého vnitřního pocitu viny), jsem zažila pocit uvolnění a osobního pohodlí. Vám všem, kteří tyto řádky čtete, výcvik rituálu přijetí rozhodně doporučuji. Možná také získáte nový úhel pohledu a přijmete nepřijatelné :-).

Klárka Dufková, červenec 2019  
1408klara@seznam.cz  

  

Poprvé se mi podařilo udělat rituál na 100 %!!! Mám z toho velkou radost, protože sám jsem se zasekl někde na 40 %, což i pan Havelka při mém předvádění rituálu potvrdil. Výcvik rituálu mi pomohl v identifikaci a překonání mých bloků, které mi bránily v posunu k lepším číslům. Nicméně to hlavní, jak říká i pan Havelka, je dril, dril a dril. Jsem rád, že jsem na Výcvik šel a doporučuji ho i těm, kteří váhají stejně, jako jsem váhal já.

Ing. Lukáš Faltejsek, květen 2019  
lukin@worldmail.cz  

  

Nemohu najít slova, přijetí se stalo nedílnou součástí mojí cesty z deprese, ale i cesty životem. Po výcviku mám ten náhled hlubší a hlubší snad každým dnem. Přesto že jsem již před rituálem ovládal provedení dobře, což mi pan Havelka potvrdil, během a po setkání se moje prožívání rituálu prohloubilo a rozšířilo. Na výcviku jsem dostal velkou motivaci přijímat to co je, a to na 100%, moje ambice vzrostly a musím říci, že pan Havelka ví co dělá, když neustále opakuje důležitost přijetí. Výcvik rituálu přijetí na mě udělal veliký dojem, za tu cenu je to za hubičku. Suma sumárum, doporučuji všemi deseti.:)

Dominik Gorčák, září 2018  
dominikgorcak@seznam.cz  

  

Rituál přijetí trénuji už delší dobu, ale až na tomto semináři jsem se teprve naučil jej dělat správně. Rituál přijetí totiž není jen básnička, kterou si člověk opakuje před spaním, je to zážitek, který doporučuji prožít každému, kdo má s přijímáním problém. Ve videích a tady na webu je jistě dostatečný teoretický popis, ale konkrétní podoba přijímání v praxi je na každém z nás. Cílem je však dostat se v Rituálu přijetí pokaždé na 100 %, v tuto chvíli se pak absolutně rozpouští deprese a je nahrazena ničím nerušenou pohodou, nad 100% přijetí nastává pocit blaženosti, tedy extáze. Tréning rituálu přijetí je jedinečná příležitost k jeho správnému nastartování a když se zadaří, tak i k prožití úžasného mystického zážitku vysoko nad 100%, který mě osobně už nenechá pochybovat o funkčnosti přijímání v této rituální podobě.

Radek Páleník, září 2018  
rapa.1953@gmail.com  

  

Dne 18.9. jsem ze zúčastnila Výcviku rituálu přijetí, večer byl příjemný a přínosný, nejdříve nás pan Havelka vyzval k tomu, abychom se jeden po druhém představili a řekli, co chceme, aby bylo výsledkem našeho setkání. Každému klientovi pozorně a s nelíčeným zájmem naslouchal a u každého shrnul, jakým by večer pro něj mohl být přínosem. Potom jsme se přesunuli k individuálnímu praktickému nácviku rituálu. Bylo pěkné být přítomna pronášení rituálu ostatnímu účastníky a pak jsem přišla na řadu já. Během nácviku jsem pochopila, že jde o to, abych si uvědomila a procítila, že můžu všechno přijímat s láskou a vděčností. Potom je dělání rituálu radost. Jak říká pan Havelka: Přijímání musí být pohodlné. Už chápu, co tím myslí. Dříve jsem rituál přeříkávala během dne, v duchu, teď ho dělám dvakrát denně nahlas, rituálně, tak jak nám pan Havelka doporučil.

Rozhodně všem moc doporučuji tento seminář absolvovat, pochopila jsem mnoho o každodenním přijímání všeho, co je (a nejenom během rituálu).

Děkuji.

MUDr. Adéla Štefková, září 2018  
adela.stefkova@gmail.com  

  

Rituál přijetí jsem poprvé viděla ve videu na YouTube. Přišel mi hodně zajímavý, neboť vím, že přijetí je rozhodně lepší než odpor vůči stávající blbé situaci. Dělala jsem ho na panické ataky a občas mi trochu pomohl. Sledovala jsem videa p. Havelky už delší dobu a zaujalo mě, jak má k depresi poněkud jiný přístup než většina terapeutů, co jsem poznala. Proto jsem se po čase rozhodla zaplatit si terapii. Cítím, že se o sobě dozvím ještě něco jiného, co mi pomůže se mnohem lépe uzdravit. Když mi telefonicky p. Havelka nabídl výcvik rituálu, tak jsem chvilku zaváhala kvůli penězům, ale na výcvik jsem druhý den šla. A byl to určitě přínos, protože jsem se naučila rituál přijetí provádět poctivě a řádně ho i měřit. Teď objevuji, jaké různé odpory se při jeho provádění vynořují a že zpracovat to vše asi nebude lehké. Ale jsem rozhodnuta se tím prokousat, protože cítím ten velký potenciál v něm. Takže výcvik doporučuji.

Mgr. Jitka Špalková, červen 2018  
sasara.jita@seznam.cz  

  

Dobrý den, pane Havelko,

výcvik rituálu u Vás byl velmi zajimavý a znovu jsem si potvrdil, ze terapie u Vás má smysl. Určitě velkým přínosem pro mě bylo rozebírání mých pocitů ihned po provedení rituálu a následně zvyšování jeho efektivity a zpřesňování jeho měření. Dalším užitečným krokem bylo druhé zasvěcení do rituálu přijetí – vysvětlování smyslu jednotlivých vět v rituálu a podrobné popisováni, jak konkrétně rituál přijetí prožívat a jak nad tím vším uvažovat.

Ale pro mě osobně byla asi největším ziskem inspirace, že byste mi doporučil začít uvažovat o cestě terapeuta, to mi velmi imponovalo, protože v nitru to tak již nějakou dobu cítím.

Díky za vaši pomoc.

Ing. David Provazník, červen 2018  
provaznik11@gmail.com&  

  

S rituálem přijetí pana Havelky jsem se setkala ve videu na YouTube asi před třemi roky. Přišel mi zajímavý a to bylo všechno. Pak přišlo těžké období a já ho začala z nouze zkoušet. Ale nevytrvala. Opět jsem ho odložila.

A zkoušela jsem místo toho odříkávat afirmace, pozitivní programování, očistné meditace, dokonce modlitbu. Cítila jsem, že to nevede k očekávaným výsledkům a tak jsem se rozhodla, že dám znova šanci rituálu přijetí a budu ho dělat poctivě každý den. Vytrvala jsem 14 dní a začala se cítit malinko líp. Rozhodla jsem se přihlásit na seminář Výcvik rituálu přijetí, zaplatila a byla zvědavá.

Pod vedením pana Havelky jsme trénovali posílení mého záměru přijmout a podstatně poctivější hraní role opravdu zbožného přijetí s opravdovou láskou a vděčností, což mi efektivně pomohlo prokousat se mými letitými odpory, takže jsem nakonec udělala rituál opravdu na 100%. A bylo mi v tom moc dobře.

Po výcviku se rituálu věnuji podle návodu každý den a procento přijetí stoupá i v místech, kde to předtím nešlo. Prožívám skutečné stavy přijetí, spojenectví s "Vesmírem" a uvědomuji si s dojetím to, co jsem předtím nebyla schopna vidět. Rituál prostě začíná fungovat. Chce to jen poctivost, důslednost a trpělivost. Těším se na další vývoj. A výcvik rituálu přijetí vřele doporučuji!

Milena Pohlová, březen 2018  
marlez@seznam.cz  

  

Videa Jana Havelky se ke mně dostala jako záchranné lano na mé cestě z deprese. Velmi mě oslovil rituál přijetí a já trénovala, abych ho uměla odříkat zpaměti a už jsem plánovala, že se přihlásím na výcvik rituálu přijetí. Dala jsem si závazek, že do té doby shlédnu všechna dosud uvedená videa. Dávalo mi to velký smysl. Postupně jsem jejich prostřednictvím dostávala odpovědi na své otázky.

Na výcviku se ukázalo, že odříkat zpaměti rituál přijetí je podmínka nutná, nikoliv však dostačující. Chybělo mi emoční vyjádření, náboj, prostě jsem to neuměla zahrát. Ozvala se moje tréma, citlivost a zranitelnost a já nemohla pokračovat. Rozplakala jsem se. Pláč odplavil nahromaděný stres jako když déšť smyje prach. Vzduch se vyčistil.

Díky laskavému vedení a klidné síle Jana Havelky se mi po několika opakováních povedl RITUÁL PŘIJETÍ jako dobrý divadelní kousek. A přijetí dosahovalo v daný okamžik téměř 100%. V tu chvíli mi bylo jasné, že to půjde…

Tímto pro mě začala cesta postupného poznávání sebe sama a pravidelné práce na sobě.

S poděkováním a přáním všeho dobrého  
Michaela Adamová, duben 2017  
michaela.misa@seznam.cz  

Zkušenosti klientů aneb
ověřitelné výsledky:

» Zkušenosti dalších klientů

Napsali o terapii:

„Poznala jsem zblízka několik Honzových klientek a mohu dosvědčit, že Honza odvádí velmi dobrou práci. Jeho terapii rozhodně doporučuji.“
Míla Lukášová, terapeutka

„Honzova terapie i reakce klientů na mě dělají velmi dobrý dojem. Líbí se mi i pokora, s jakou Honza píše o své práci. Znám Honzu řadu let a jeho terapii doporučuji.“
Petr Velechovský, Modrá alfa