Naučte se sebou zacházet tak, jak jste vždycky toužili, aby zacházeli s vámi

Povídání o terapii – setkávání s blízkými bytostmi

Seminář Večerní povídání o terapii naplnil svoji historickou roli. Nahradil jsem ho flexibilnější formou Hledám blízké bytosti ze své galaxie (video):

Hledám blízké bytosti ze své galaxie (video)

U dobrého čaje z destilované vody si spolu budeme povídat o tom, co nás zajímá.

Pro koho?

Pro všechny zájemce o témata související s terapií a duchovností, čili i pro kolegy terapeuty, bývalé klienty, budoucí klienty, hledače pravdy, hledače klidu. Pro zájemce o spirituální hubnutí pomocí krátkých hladovek, viz video 245. Spirituální hubnutí. I pro ty, kteří mě chtějí jenom poznat osobně.

Uvažujete-li o terapii, můžete toto setkání využít i jako přijímačky - možnost nezávazně si vyzkoušet, jak se se mnou cítíte :-).

Kde?

V terapeutovně, viz Kontakt.

terapeutovna

Jak se přihlásit?

Účast je bezplatná. Pošlete mi mail, viz Kontakt. V mailu uveďte váš telefon, případně rovnou časy, kdy vám mohu volat. Konkrétní termín setkání spolu dohodneme po telefonu.

Budu se těšit na osobní setkání.
 

-----------------------------

  

Reference:

Na Večerním povídání o terapii jsme se sešli tři. Od začátku byla velmi přátelská a příjemná atmosféra.

Protože jsme byli v tak malém počtu, domluvili jsme se, že místo obecného povídáni bude pan Havelka postupně pracovat s každým z nás tak, abychom zažili terapii na sobě. S někým "jen" hovořil o tématech a otázkách s kterými přišel, s někým driloval Denní úklid, což je upravená forma Rituálu přijetí pro konkrétní věci. Opravoval nás, vysvětloval a směřoval tak, abychom rituál dělali správně a s co největším benefitem. Došlo i na sdílení opravdu hlubokých a citlivých skutečností a uvolnění skrytých emocí, což připisuji vysoké úrovni atmosféry důvěry, která se v naší skupince během pár hodin vytvořila. Myslím, že to bylo dáno i prostředím, kterým je byt pana Havelky, a který na mě působil velmi harmonickým dojmem.

Jsem ráda, že jsem se Večerního povídání zúčastnila a mohla tak na živo zakusit způsob práce pana Havelky. Odcházela jsem s pocitem obohacení, klidu a vyrovnanosti. Ještě jednou děkuji za tu zkušenost a váhajícím vřele doporučuji.

Olga Mutínská, květen 2022  
olca.mutinska@seznam.cz  

  

Mnozí z nás se v životě dostáváme do situací, které jsou pro nás těžké a nepříjemné. Některé situace dokážeme překonat bez následků, ale některé se v nás ukládají neošetřené a jsou příčinou psychických potíží. Potíží které jsou zacyklené, neodeznívají a je tedy nutné vyhledat pomoc odborníka.

Já jsem o pomoc požádal pana Jana Zahradníka Havelku, zkušeného terapeuta, který vytvořil efektivní terapii nazvanou "terapie vnitřního dítěte". Účastnil jsem se proto Večerního povídání o terapii. Povídání se uskutečnilo v bytě pana Havelky a přineslo mi velmi zajímavý, hluboký a intenzivní zážitek. Terapií se zde rozumí otevřeně mluvit o svých potížích tou s osůbkou, která je uvnitř každého z nás, kterou nazýváme "vnitřní dítě" a která to vše odnesla s plnou parádou.

Věřte mi, že není nic horšího než vlastní pokrytectví a sebeklam. Terapie vnitřního dítěte nás učí opaku - tedy být k sobě upřímný, otevřený, sebekritický, i když to bolí. Má vlastní zkušenost s depresemi mi přinesla mylnou představu o přístupu k mému vnitřnímu dítěti. Neměl jsem ochotu prožít citovou bolest a rozhodl se disociovat se od "nepříjemného" a to tím, že jsem si v mém životě zakázal lásku, romantické vztahy, citovou investici k osobě opačného pohlaví. Lidově řečeno - doslova jsem to zabalil se ženami a přestal „citově zářit“. Mé vnitřní dítě jsem vytěsnil a v mém životě nastala stagnace, vyhoření a ztráta energie pro cokoliv se nadchnout. Veškerá bezprostřednost a kreativita byla pryč.

Nyní jsem po mé návštěvě u pana Havelky velmi šťastný. Byl to on, který toho malého lačného, odstrčeného vnitřního chlapečka uvnitř mě "oslovil" a začal se ptát, po čem vlastně touží ta jeho dušička a co je příčinou jeho apatie. Nestačil jsem se divit, bylo to jako "účet bez hostinského", mluvilo se otevřeně a upřímně.

Uvědomil jsem si, že těchto krásných sezení chci absolvovat víc. Že chci na následující návštěvu přijet s lepším výsledkem a posunem v mém životě - a být hlavně za každou cenu sám k sobě upřímný.

Tomu, kdo chce na sobě pracovat a postavit se čelem ke svým problémům, mohu spolupráci s panem Havelkou a jeho terapií velmi doporučit. Přeji hodně úspěchů a zejména hodně lásky ve všech podobách.

Štefan Fabiš, srpen 2021  
stevefabis@yahoo.com  

Poznámka terapeutova - tohle ještě nebyla v pravém slova smyslu terapie vnitřního dítěte, dělali jsme pouze improvizovaný channeling s vnitřním dítětem, který byl výjimečně snadný a produktivní, protože klent byl připraven. Obvykle to takto snadné není ani náhodou.

  

  

Na večerním dýchánku s terapií a duchovností jsme měli možnost nahlédnout do terapeutické dílny pana Havelky na příkladu sondy do konkrétního problému jednoho z hostů. Poté došlo na teoretičtější debatu o možnosti či nemožnosti trvalého odstranění negativních duševních sklonů. Obecně se zde pracovalo na objednávku, pan Havelka nás vybízel k představení individuální zakázky na tři hodiny povídání, dostalo se spravedlivě na každého, kdo měl o probrání svého tématu zájem. Bylo ale možné i pouze poslouchat.

Pan Havelka je svéráz, proto i ukázka terapeutické práce byla "hustá", nicméně, jak mohu posoudit, autentická. Atmosféra byla navzdory příkladu tvrdé terapeutické práce povšechně spíše uvolněná a čaj dobrý.

Pro bližší seznámení se se stylem práce pana Havelky a pro setkání s netradičním pohledem na terapii a duchovnost mohu večerní povídání doporučit.

David Hampala, prosinec 2020  
vidadek@seznam.cz  

  

Večerní povídání o terapii jsem se zúčastnila s předem definovaným záměrem - seznámit se osobně s panem Havelkou - terapeutem, kterému mám v úmyslu svěřit se na nějaký čas do péče. Možnost takové oboustranné "ochutnávky" se jen tak nevidí a připadá mi to jako výborný nápad. Jednak terapeut okoukne své potenciální klienty (říká tomu přijímačky) a pak klient, tedy já, na vlastní kůži okusí, jaký je terapeut člověk, jak reaguje, co na neverbální rovině vyzařuje, jak se v jeho přítomnosti cítím. A to všechno, v porovnání s cenou terapie, za směšnou částku. Považuji to za oboustranně výhodné.

Sešli jsme se v radotínské terapeutovně v pěti a upřímně přiznávám, že jsem v průběhu necelých čtyř hodin prošla celou řadou emocí, z nichž některé mi nebyly úplně příjemné. Přesto je pro mě páně Havelkova metoda, po několikerém shlédnutí videoblogu, velmi srozumitelná, intelektuálně přijatelná a po návštěvě v Radotíně jsem pevně rozhodnutá pokusit se zahrnout rituál přijetí do své každodenní psychohygieny.

Vřele večerní povídání o terapii doporučuji.

Kateřina, prosinec 2020  
kaca.zbu@seznam.cz  

  

Sešli jsme se v příjemném prostředí, u čaje, každý se svými problémy a výzvami. Pan Havelka, který ani na chvíli nepustil otěže večera z rukou, rozdělil setkání na dvě části: v první každý v několika minutách vyříkal, co ho trápí a proč přišel. Pan Havelka se v tom zorientoval a každému řekl, čím mu může být nápomocen. Ve druhé části večera potom každého probral hlouběji a nastínil mu možná řešení či doporučené přístupy k jeho problému.

Bylo to obohacující. Nejen v tom, jaký vhled měl do mého zabřednutí a mých „démonů“, ale, jak to v těchto případech často bývá, skupinová práce má ještě přídatný efekt. Člověk slyší, s čím bojují jiní, a může vylézt ze své ulity, kde se všechno špatné děje jen jemu. Člověk vidí, co trápí ostatní, a najednou zjišťuje, že při určitém nadhledu to jsou i jeho problémy, i když právě o nich teď zrovna nemluvil. A tak odpovědi a nabídnuté cesty ostatním se stávají i jeho odpověďmi a možnými cestami, přinejmenším stojí za to se nad nimi zamyslit.

Ne, nebyl to promrhaný čas.

Y., leden 2020  
ylka.cesta@seznam.cz  

  

Večerní povídání o terapii vřele doporučuji. Přišla jsem s obrovským “knedlíkem” v hrdle, zavřena, stresovaná a odcházela s lehkosti, vděčnosti, s otevřeným srdcem a hlavně s konkrétní metodou.

Velmi mi pomohlo, že jsem mohla mluvit úplně otevřené o svém studu, o tom, že zvenku v mém životě vypadá vše v pořádku, ale vnitřně strádám a trpím.

Bylo pro mne hodně důležité zjistit a prožít, že v mých problémech nejsem sama. Pan Havelka pracoval přesně, soustředěné a dal mi do rukou konkrétní nástroje, se kterými mohu pracovat každý den a pracuji každý den. Mají účinek – mluvím ze zkušenosti – a nejde o chvilkové stavy euforie, nýbrž o nastavení systematické cesty krok za krokem.

Takže: sebrat odvahu a jít na čaj do Radotína se vyplatí.

Barbara Maria Willi, listopad 2019  
Barbara.willi@centrum.cz  

  

  

Zkušenosti klientů aneb
ověřitelné výsledky:

» Zkušenosti dalších klientů

Napsali o terapii:

„Poznala jsem zblízka několik Honzových klientek a mohu dosvědčit, že Honza odvádí velmi dobrou práci. Jeho terapii rozhodně doporučuji.“
Míla Lukášová, terapeutka

„Honzova terapie i reakce klientů na mě dělají velmi dobrý dojem. Líbí se mi i pokora, s jakou Honza píše o své práci. Znám Honzu řadu let a jeho terapii doporučuji.“
Petr Velechovský, Modrá alfa